Membran Çeşitleri

ALFA Serisi Membranlar: Bitümün APP tipi plastomerik polimerlerle modifikasyonu sonucu elde edilen ürün, daha çok ılıman ve orta soğuk iklim kuşağında olan bölgelerde yapılan uygulamalar için uygun bir su yalıtım membranıdır. En çok uyguladığı alanlar; ıslak zeminler, betonarme çatılar, teraslar, temel bohçalamaları ve perde yalıtımlarıdır. Şaloma ile yapılan uygulamalarda kolay, hızlı ve pratik olarak uygulanabilir. (Membranın düşük sıcaklık bükülme dayanımı -5C`tır.)

Teknik Özelikler

Arduazmlı Membranlar

Bir yüzü doğal bir mineral olan arduaz taşı (kırmızı, yeşil, gri renkli) ile kaplanarak güneş ışınlarının yıpratıcı etkisinden korunması sağlanmış ve dekoratif bir görünüm kazandırılmış olan “ 4X4 membran ALFA” serisi arduazlı membranlar, ahşap ve betonarme çatıların her türlü detayının su yalıtımı çözümlerine cevap verecek şekilde, son kat membran olarak hazırlanmış, üstün performanslı ürünlerdir. ALFA serisi arduazlı membranlar teras ve eğimli çatıların su yalıtımında kullanılır. Arduaz taşları, membranı ultraviyole ışınlarından, bitümü yüksek sıcaklığa (erimeye) karşı ve düşük sıcaklığa (kırılmaya) karşı korur, membranın ömrünü uzatır. İlave bir koruma betonu gerektirmez, ekonomiktir, canlılara ve çevreye zarar vermez, uygulandığı yüzeye iyi yapışarak oldukça iyi bir aderans sağlar. Pratiktir, şaloma alevi ile çok kolay ve hızlı uygulanır. İstenilen ebat ve şekilde kesilip kullanılabilir

Foto Galeri

Bitümün APP tipi plastomerik polimerlerle modifikasyonu sonucu elde edilen, soğuk iklimi olan bölgelerdeki uygulamalarda kullanır. En çok uyguladığı alanlar; ıslak zeminler, betonarme çatılar, teraslar, temel bohçalamaları ve perde yalıtımlarıdır. Şaloma ile yapılan uygulamalarda kolay, hızlı ve pratik olarak uygulanabilir. ( Ayrıca BETA serisi membranlar; karayolu, köprü ve viyadüklerin suya karşı yalıtımında da kullanılır. Membranın düşük sıcaklık bükülme dayanımı  -10C`tır).

Teknik Özellikler

Arduazlı Membranlar

Bir yüzü doğal bir mineral olan arduaz taşı (kırmızı, yeşil, gri renkli) ile kaplanarak güneş ışınlarının yıpratıcı etkisinden korunması sağlanmış ve dekoratif bir görünüm kazandırılmış olan “ 4X4 membran BETA” serisi arduazlı membranlar, ahşap ve betonarme çatıların her türlü detayının su yalıtımı çözümlerine cevap verecek şekilde, son kat membran olarak hazırlanmış, üstün performanslı ürünlerdir. BETA serisi arduazlı membranlar teras ve eğimli çatıların su yalıtımında kullanılır. Arduaz taşları, membranı ultraviyole ışınlarından, bitümü yüksek sıcaklığa (erimeye) karşı ve düşük sıcaklığa (kırılmaya) karşı korur, membranın ömrünü uzatır. İlave bir koruma betonu gerektirmez, ekonomiktir, canlılara ve çevreye zarar vermez, uygulandığı yüzeye iyi yapışarak oldukça iyi bir aderans sağlar. Pratiktir, şaloma alevi ile çok kolay ve hızlı uygulanır. İstenilen ebat ve şekilde kesilip kullanılabilir.

Foto Galeri

Bitümün SBS tipi elestomerik polimerlerle modifikasyonu sonucu elde edilen ürün, soğuk iklim kuşağında bulunan (Kış şartlarında, ısının, suyun donma noktası altına düşebileceği) bölgelerde veya genleşme ve bükülme özelliği olan metal çatılarda (Metalin genleşme ve bükülmesine kolaylıkla uyum sağlar)  suya karşı yalıtım için kullanılır. GAMA serisi membranlar soğuk hava şartlarında esnekliklerini ve yalıtım özelliklerini kaybetmez (Membranın düşük sıcaklık bükülme dayanımını -20C`tır).

Teknik Bilgiler

Arduazlı Membranlar

Bir yüzü doğal bir mineral olan arduaz taşı (kırmızı, yeşil, gri renkli) ile kaplanarak güneş ışınlarının yıpratıcı etkisinden korunması sağlanmış ve dekoratif bir görünüm kazandırılmış olan “ 4X4 membran GAMA” serisi arduazlı membranlar, ahşap ve betonarme çatıların her türlü detayının su yalıtımı çözümlerine cevap verecek şekilde, son kat membran olarak hazırlanmış, üstün performanslı ürünlerdir. GAMA serisi arduazlı membranlar teras ve eğimli çatıların su yalıtımında kullanılır. Arduaz taşları, membranı ultraviyole ışınlarından, bitümü yüksek sıcaklığa (erimeye) karşı ve düşük sıcaklığa (kırılmaya) karşı korur, membranın ömrünü uzatır. İlave bir koruma betonu gerektirmez, ekonomiktir, canlılara ve çevreye zarar vermez, uygulandığı yüzeye iyi yapışarak oldukça iyi bir aderans sağlar. Pratiktir, şaloma alevi ile çok kolay ve hızlı uygulanır. İstenilen ebat ve şekilde kesilip kullanılabilir.

Foto Galeri

Üretimi TS 113 standardına uygun olarak yapılan 4X4 Astar,bir bitüm emülsiyonudur. ALFA, BETA ve GAMA serisi membranlarla yapılacak uygulamalarda beton zemin üzerine membranın daha iyi yapışmasını sağlamak için fırça veya rulo ile tatbik edilir.

Teknik Bilgiler

Test Adı Standart No Birimi Sonuç
Yoğunluk TS 132 g/cm3 0,98 – 1,06
Buharlaşma Kalıntısı TS 132 % 45 – 55
Kalıntının Kül Yüzdesi TS 132 % 05 – 20
Su Miktarı TS 132 % 45 – 55
Alevlenmezlik TS 132 Alevlenmez
Isıtma Testi (100°C) TS 132 Akmaz
Esneklik (0°C) TS 132 Çatlamaz
Suya Karşı Dayanıklılık TS 132 Bozulmaz
Çıplak Alev Testi TS 132 Kömürleşmez

Kullanım Alanları

Polimer bitümlü su yalıtım membranlarının uygulanmasından önce astar kat olarak uygulanır. Cam tülü, ruberoit ve kanaviçe ile yapılan su yalıtımlarında astar ve bağlayıcı olarak kullanılır. Temel, bodrum ve teras veya eğimli çatıların su yalıtım örtüleriyle yalıtımlarında kullanılır.

Uygulama

» Zemini kuru ve yağ, mazot, benzin vb. kimyevi maddelerden arınmış olmasına dikkat ediniz.
» Kullanım sonrası teneke kapalı olarak saklanmalıdır.
» Uygulama sonrası fırçalar sıcak su ile temizlenmelidir.
» Kullanım amacına göre uygun miktarda suyla inceltilir ve fırca ile uygulanır.

Tüketim Miktari

1 m2 alan icin 400 gr.dir.

Depolama ve Koruma
+5C – +30C sıcaklık aralığında ağzı kapalı olarak 1 yıl süre ile depolanabilir.